Czujniki, przekaźniki, układy sterujące sklep z częściami zamienne - autoczęści markowego oryginalnej jakości niedrogo kupić online
Przełączniki dla TOP marek samochodów
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Części do Czujniki, przekaźniki, układy sterujące dostępne do określonych marek samochodów

Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do VW w niskich cenach
Włączniki do samochodu VW
Wszystkie modele
Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do AUDI w niskich cenach
Włączniki do samochodu AUDI
Wszystkie modele
Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do BMW w niskich cenach
Włączniki do samochodu BMW
Wszystkie modele
Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do OPEL w niskich cenach
Włączniki do samochodu OPEL
Wszystkie modele
Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do MERCEDES-BENZ w niskich cenach
Samochód Czujniki, przekaźniki, układy sterujące MERCEDES-BENZ
Wszystkie modele
Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do FORD w niskich cenach
Samochód Czujniki, przekaźniki, układy sterujące FORD
Wszystkie modele
Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do TOYOTA w niskich cenach
Samochód Czujniki, przekaźniki, układy sterujące TOYOTA
Wszystkie modele
Czujniki, przekaźniki, układy sterujące do RENAULT w niskich cenach
Samochód Czujniki, przekaźniki, układy sterujące RENAULT
Wszystkie modele
Oferty części zamiennych w kategorii: Włączniki dla samochodu

Włączniki - Istotny podzespół części zamiennych w samochodzie

Czujniki, przekaźniki i sterowniki zapewniają sprawne działanie wielu układów i mechanizmów samochodu. Czujniki mierzą parametry otoczenia, przekaźniki regulują dostarczane napięcie do odpowiednich podzespołów, a sterowniki analizują sygnały pochodzące z czujników oraz wysyłają polecenia w celu włączenia i wyłączenia siłowników.

Ważne informacje na temat czujników, przekaźników i sterowników

  • Tego typu części nie posiadają z góry określonej żywotności, dlatego trzeba wymieniać je wtedy, gdy ulegną awarii. Właściciele samochodów kupują zwykle czujniki, przekaźniki i sterowniki, które są odpowiedzialne za pracę silnika, układów smarowania oraz chłodzenia. Popularne są także części zaangażowane w działanie wskaźników. W samochodach z silnikami Diesla awarii może ulec przekaźnik świec żarowych. Części zamienne odpowiedzialne za zapewnienie komfortu, na przykład te odpowiedzialne za funkcjonowanie wycieraczek i przednich reflektorów są wymieniane rzadziej.
  • Niektóre elementy z tej kategorii można wymienić samodzielnie. Na przykład przekaźniki znajdujące się w odbiorniku mogą być z łatwością wyciągnięte, a w ich miejsce można zamontować nowe części. To samo dotyczy czujników, do których dostęp nie jest utrudniony przez inne mechanizmy i podzespoły.
  • Czasami wymiana elementu wymaga demontażu podłokietnika centralnego, zdjęcia kół oraz osłony nadkoli. W przypadku konieczności pracy z częściami, do których dostęp jest utrudniony, zaleca się wizytę w warsztacie samochodowym. Elementy z gwintowanymi połączeniami mogą przyrdzewieć do części, do której są przymocowane. W takich przypadkach do demontażu części potrzeby jest specjalistyczny sprzęt, który nie spowoduje uszkodzeń.
  • W celu zapewnienia długiej żywotności tych części oraz ich prawidłowego funkcjonowania bardzo ważne jest, aby były one prawidłowo podłączone do zasilania: spadki napięcia i zwarcia mają szkodliwy wpływ na urządzenia elektryczne. Czujniki są bardzo wrażliwe na zabrudzenie. Bardzo ważna jest także prawidłowa instalacja elementów, gdyż wystawienie na wibracje i niepewne mocowanie również prowadzi do uszkodzenia części.