Kategoria Filtr: Filtr powietrza silnika w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Filtr powietrza silnika

BOSCH Filtr powietrza najwyższej jakości
FEBI BILSTEIN Filtr powietrza najwyższej jakości
RIDEX Filtr powietrza najwyższej jakości
MAPCO Filtr powietrza najwyższej jakości
VAICO Filtr powietrza najwyższej jakości
Filtr powietrza silnika STARK w przystępnej cenie
Filtr powietrza silnika MANN-FILTER w przystępnej cenie
Filtr powietrza silnika VALEO w przystępnej cenie
Filtr powietrza silnika TOPRAN w przystępnej cenie
Filtr powietrza silnika ELRING w przystępnej cenie

Filtr powietrza dla samochód kupić niedrogo online

Filtry powietrza są częścią układu dolotowego. Oczyszczają one powietrze, które jest wykorzystywane do wytwarzania mieszanki powietrzno-paliwowej. Zmniejszają one ryzyko przedostawania się cząstek ściernych do cylindrów silnika, zapobiegając tym samym przedwczesnemu zużyciu cylindrów i tłoków. Średni okres eksploatacyjny elementów czyszczących metodą mechaniczną wynosi od 10 000 do 15 000 przejechanych kilometrów. Natomiast żywotność filtrów o wysokiej wydajności wynosi od 30 000 do 50 000 przejechanych kilometrów.

Co powinieneś wiedzieć o wymianie filtrów powietrza

  1. Objawami zatykania się lub mechanicznego uszkodzenia tych części są zwiększone zużycie paliwa, zmniejszona moc silnika, problemy z odpaleniem silnika, a także czarny dym wydobywający się z rury wydechowej. Na desce rozdzielczej może załączyć się kontrolka ostrzegawcza “Check Engine”.
  2. Tę część samochodową można wymienić samodzielnie. Procedura różni się w zależności od modelu pojazdu i jest zazwyczaj opisana w jego instrukcji obsługi. Wymieniaj część wyłącznie wtedy, gdy silnik jest zimny.
  3. Do demontażu wybierz narzędzia odpowiadające rodzajom elementów mocujących użytych do zamocowania osłony. Filtry panelowe są zazwyczaj demontowane przy pomocy wkrętaka krzyżakowego. Jeśli w pojeździe używany jest filtr okrągły, najprawdopodobniej będziesz potrzebować klucza o odpowiednim rozmiarze.
  4. Konstrukcja niektórych samochodów wymaga jednoczesnej wymiany filtra powietrza wtórnego oraz filtra powietrza turbosprężarki. Zamawiając na raz wszystkie wymienione części w naszym sklepie internetowym, zaoszczędzisz sporo na ich dostawie.
  5. Jeśli Twój pojazd jest często używany do jazdy po drogach w zapylonym środowisku, zaleca się zamówienie filtrów powietrza z filtrami wstępnymi. Usuwają one duże cząsteczki, co pomaga w przedłużeniu żywotności głównego elementu.
  6. Staraj się nie jeździć swoim autem po głębokich kałużach. W takim przypadku element filtrujący może nasiąknąć wodą, co może szybko doprowadzić do konieczności montażu nowej części.

Oferty Filtr powietrza silnika auto części