Kierunkowskazy informują innych użytkowników drogi o zamiarze kierowcy do ruszenia, zatrzymania, zmiany pasa ruchu lub wyprzedzania. Te części nie posiadają z góry określonej żywotności.
Co należy wiedzieć na temat wymiany kierunkowskazów?
- Główną oznaką awarii tych elementów jest brak ich reakcji po włączeniu. Ponadto mogą one również świecić się bez przerwy - a nie migać. Kolejnym powodem do przeprowadzenia diagnostyki jest częste przepalanie się żarówki. Jeśli na częściach widoczne są pęknięcia i odpryski, zaleca się ich wymianę.
- W celu zamontowania nowych części zaleca się skontaktowanie ze specjalistami ze stacji serwisowej. Procedura różni się w zależności od marki i modelu samochodu. W szczególności konieczny może być demontaż kierownicy. Tego typu procedura powinna być wykonana z największą ostrożnością, ponieważ podczas montażu bardzo ważna jest prawidłowa instalacja poduszki powietrznej kierowcy.
- W razie potrzeby dane części są zazwyczaj wymieniane pojedynczo. Niemniej jednak jeśli zdecydujesz się na zamontowanie elementów różniących się kolorem od wcześniej zamontowanych części, najlepiej jest kupić kierunkowskazy w zestawie.
- W celu zapobiegnięcia uszkodzenia termicznego obudowy i reflektorów należy instalować wyłącznie żarówki o mocy dozwolonej przez producenta samochodu.
- Brud należy usuwać za pomocą miękkiej ściereczki bez użycia środków czyszczących o właściwościach ściernych. Do umycia szkieł można zastosować specjalne środki chemiczne.