Kategoria Karoseria: Siłowniki klapy bagażnika, Siłownik tylnej klapy, Amortyzator klapy bagażnika, Siłownik bagażnika, Teleskop klapy bagażnika, Sprężyny do klapy bagażnika, Amortyzator bagażnika, Podnośnik klapy bagażnika, Amortyzator tylnej klapy, Teleskopy bagażnika, Sprężyna gazowa pokrywy bagażnika w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Amortyzator klapy bagażnika

FEBI BILSTEIN Sprężyny do klapy bagażnika najwyższej jakości
RIDEX Sprężyny do klapy bagażnika najwyższej jakości
MAPCO Sprężyny do klapy bagażnika najwyższej jakości
VAICO Sprężyny do klapy bagażnika najwyższej jakości
STARK Sprężyny do klapy bagażnika najwyższej jakości
Siłowniki klapy bagażnika MONROE w przystępnej cenie
Siłowniki klapy bagażnika TOPRAN w przystępnej cenie
Siłowniki klapy bagażnika SWAG w przystępnej cenie
Siłowniki klapy bagażnika METZGER w przystępnej cenie
Siłowniki klapy bagażnika JP GROUP w przystępnej cenie

Siłownik bagażnika dla samochód kupić niedrogo online

Sprężyny gazowe bagażnika są używane do uzyskiwania wygodnego dostępu do przewożonych przedmiotów. Zapewniają swobodny ruch klapy bagażnika w obu kierunkach oraz są w stanie utrzymać ją w otwartej pozycji, co jest wyjątkowo wygodne podczas umieszczania w nim ładunku lub pracy w przedziale bagażowym. Wymienia się, gdy ulegną one zużyciu.

Co powinieneś wiedzieć o wymianie sprężyn gazowych bagażnika

  1. Uszkodzone elementy można z łatwością rozpoznać po pogorszeniu wydajności. Nagłe otwieranie się klapy bagażnika, niemożność utrzymania jej w konkretnej pozycji oraz trudności w jej zamykaniu oznaczają, że część jest zużyta. W niektórych przypadkach na powierzchni tej części samochodowej mogą pojawić się plamy z oleju.
  2. Sposób montażu części zależy od ich konstrukcji. Na przykład sprężyny z dwiema uszczelkami mogą być montowane każdą ze stron ku górze, natomiast z jedną uszczelką – wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta.
  3. Te części samochodowe możesz łatwo wymienić samodzielnie. W zależności od rodzaju mocowania możesz potrzebować klucza płaskiego, nasadki sześciokątnej, półokrągłych szczypiec tnących, zacisku, wkrętaka płaskiego oraz akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo. Przygotuj także wcześniej trochę smaru silikonowego. Przed montażem należy odpowietrzyć sprężynę gazową. Aby tego dokonać, ustaw ją w pozycji roboczej, wciśnij pręt sprężyny do momentu, aż się zatrzyma, przytrzymaj go w danej pozycji przez kilka sekund, a następnie zwolnij. Powtórz tę procedurę 15-20 razy.
  4. Tego typu części samochodowe należy wymieniać parami, gdyż jeśli jedna z nich ulegnie awarii, druga prawdopodobnie także wkrótce się zepsuje. Przed złożeniem zamówienia na sprężyny gazowe bagażnika sprawdź, czy pasują one do danych technicznych Twojego pojazdu oraz jakie obciążenie są w stanie wytrzymać.
  5. Żywotność serwisowa tych części zależy od warunków ich eksploatacji. Jeśli przedział bagażowy nie był używany przez długi czas, powoli otwórz klapę, unikając szarpnięć, gdyż w przeciwnym razie możesz uszkodzić mechanizm sprężynowy. W przypadku wyjątkowo niskich temperatur nie zaleca się podnoszenia klapy bagażnika bez wcześniejszego rozgrzania silnika.

Oferty Teleskop klapy bagażnika auto części