Kategoria Części karoserii, światła, szyby: Teleskop klapy bagażnika, Siłownik tylnej klapy, Amortyzator klapy bagażnika, Amortyzator tylnej klapy, Teleskop tylnej klapy, Teleskopy bagażnika, Sprężyna gazowa pokrywy bagażnika, Amortyzator bagażnika, Podnośnik klapy bagażnika, Siłownik teleskop klapy bagażnika w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Wszystkie kategorie w katalog Części karoserii, światła, szyby

Producentów części zamiennych dla Amortyzator klapy bagażnika

FEBI BILSTEIN Teleskopy bagażnika najwyższej jakości
RIDEX Teleskopy bagażnika najwyższej jakości
MAPCO Teleskopy bagażnika najwyższej jakości
VAICO Teleskopy bagażnika najwyższej jakości
STARK Teleskopy bagażnika najwyższej jakości
Teleskop klapy bagażnika MONROE w przystępnej cenie
Teleskop klapy bagażnika TOPRAN w przystępnej cenie
Teleskop klapy bagażnika SWAG w przystępnej cenie
Teleskop klapy bagażnika METZGER w przystępnej cenie
Teleskop klapy bagażnika JP GROUP w przystępnej cenie

Amortyzator tylnej klapy dla samochód kupić niedrogo online

Sprężyny gazowe bagażnika są używane do uzyskiwania wygodnego dostępu do przewożonych przedmiotów. Zapewniają swobodny ruch klapy bagażnika w obu kierunkach oraz są w stanie utrzymać ją w otwartej pozycji, co jest wyjątkowo wygodne podczas umieszczania w nim ładunku lub pracy w przedziale bagażowym. Wymienia się, gdy ulegną one zużyciu.

Co powinieneś wiedzieć o wymianie sprężyn gazowych bagażnika

  1. Uszkodzone elementy można z łatwością rozpoznać po pogorszeniu wydajności. Nagłe otwieranie się klapy bagażnika, niemożność utrzymania jej w konkretnej pozycji oraz trudności w jej zamykaniu oznaczają, że część jest zużyta. W niektórych przypadkach na powierzchni tej części samochodowej mogą pojawić się plamy z oleju.
  2. Sposób montażu części zależy od ich konstrukcji. Na przykład sprężyny z dwiema uszczelkami mogą być montowane każdą ze stron ku górze, natomiast z jedną uszczelką – wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta.
  3. Te części samochodowe możesz łatwo wymienić samodzielnie. W zależności od rodzaju mocowania możesz potrzebować klucza płaskiego, nasadki sześciokątnej, półokrągłych szczypiec tnących, zacisku, wkrętaka płaskiego oraz akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo. Przygotuj także wcześniej trochę smaru silikonowego. Przed montażem należy odpowietrzyć sprężynę gazową. Aby tego dokonać, ustaw ją w pozycji roboczej, wciśnij pręt sprężyny do momentu, aż się zatrzyma, przytrzymaj go w danej pozycji przez kilka sekund, a następnie zwolnij. Powtórz tę procedurę 15-20 razy.
  4. Tego typu części samochodowe należy wymieniać parami, gdyż jeśli jedna z nich ulegnie awarii, druga prawdopodobnie także wkrótce się zepsuje. Przed złożeniem zamówienia na sprężyny gazowe bagażnika sprawdź, czy pasują one do danych technicznych Twojego pojazdu oraz jakie obciążenie są w stanie wytrzymać.
  5. Żywotność serwisowa tych części zależy od warunków ich eksploatacji. Jeśli przedział bagażowy nie był używany przez długi czas, powoli otwórz klapę, unikając szarpnięć, gdyż w przeciwnym razie możesz uszkodzić mechanizm sprężynowy. W przypadku wyjątkowo niskich temperatur nie zaleca się podnoszenia klapy bagażnika bez wcześniejszego rozgrzania silnika.

Oferty Teleskop tylnej klapy auto części