Oleje i płyny sklep z częściami zamienne - autoczęści markowego oryginalnej jakości niedrogo kupić online
Oleje i płyny dla TOP marek samochodów
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Części do Oleje i płyny dostępne do określonych marek samochodów

Oleje i płyny do VW w niskich cenach
Oleje i płyny do samochodu VW
Wszystkie modele
Oleje i płyny do AUDI w niskich cenach
Oleje i płyny do samochodu AUDI
Wszystkie modele
Oleje i płyny do BMW w niskich cenach
Oleje i płyny do samochodu BMW
Wszystkie modele
Oleje i płyny do OPEL w niskich cenach
Oleje i płyny do samochodu OPEL
Wszystkie modele
Oleje i płyny do MERCEDES-BENZ w niskich cenach
Samochód Oleje i płyny MERCEDES-BENZ
Wszystkie modele
Oleje i płyny do FORD w niskich cenach
Samochód Oleje i płyny FORD
Wszystkie modele
Oleje i płyny do TOYOTA w niskich cenach
Samochód Oleje i płyny TOYOTA
Wszystkie modele
Oleje i płyny do RENAULT w niskich cenach
Samochód Oleje i płyny RENAULT
Wszystkie modele
Oferty części zamiennych w kategorii: Oleje i płyny dla samochodu

Oleje i płyny - Istotny podzespół części zamiennych w samochodzie

Oleje i płyny techniczne to środki chemiczne, które zapewniają pracę ważnych elementów i podzespołów. Obejmują one środki smarne, które zapobiegają ścieraniu się i przegrzewaniu powierzchni stykowych, płyny hamulcowe przenoszące siłę z cylindrów głównych na siłowniki, płyny chłodnicze, które usuwają ciepło z silnika oraz innych mechanizmów, a także płyny do spryskiwaczy przeciw zamarzaniu, których używa się do mycia szyby przedniej i przednich reflektorów.

Ważne informacje na temat olejów i płynów technicznych

  • Wydajność środków smarnych oraz innych produktów z tej kategorii pogarsza się z biegiem czasu. Z tego powodu większość produktów posiada ściśle określony harmonogram wymiany. Na przykład oleje silnikowe powinny być wymieniane po każdorazowym przejechaniu 10 000 - 15 000 km, płyny chłodnicze po 2 - 4 latach, a płyn hamulcowy - raz na 2 lata. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć w dokumentacji technicznej pojazdu.
  • Płyny powinny być uzupełniane do zalecanego poziomu. Poziom płynów należy często sprawdzać - dla wielu z nich co najmniej raz na miesiąc.
  • Jeśli chcesz wymienić jeden z tych płynów, zaleca się wizytę w warsztacie samochodowym, ponieważ jest to proces czasochłonny, który często wymaga wymiany innych części. Niezbędne może również okazać się przepłukanie układu, co wymaga użycia specjalistycznego sprzętu oraz innych produktów do pielęgnacji samochodu. Po zakończeniu pracy układ musi zostać odpowietrzony w celu usunięcia powietrza z przewodów.
  • Przed złożeniem zamówienia na oleje i płyny techniczne sprawdź, czy wymagane będą dodatkowe części zamienne. Wymiana oleju wymaga na przykład instalacji nowych filtrów oleju oraz uszczelki korka spustowego. W przypadku układu chłodzenia mogą być potrzebne nowe obejmy oraz przewody.
  • Podczas wybierania olejów oraz innych produktów z tej kategorii zaleca się ścisły wybór środków, które są zgodne ze specyfikacją techniczną Twojego samochodu, gdyż wyłącznie takie produkty zapewniają wydajną pracę odpowiednich układów. Przegrzany system zmniejsza skuteczność płynu chłodniczego, hamulcowego oraz oleju silnikowego i przekładniowego. Zachowaj ostrożność, stosując dodatki, gdyż mogą one spowodować przedwczesną awarię silnika, skrzyni biegów, układu paliwowego, układu smarowania silnika oraz układu chłodzenia.