Przewody i węże sklep z częściami zamienne - autoczęści markowego oryginalnej jakości niedrogo kupić online
Przewody i węże dla TOP marek samochodów
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Części do Przewody i węże dostępne do określonych marek samochodów

Przewody i węże do VW w niskich cenach
Przewody i węże do samochodu VW
Wszystkie modele
Przewody i węże do AUDI w niskich cenach
Przewody i węże do samochodu AUDI
Wszystkie modele
Przewody i węże do BMW w niskich cenach
Przewody i węże do samochodu BMW
Wszystkie modele
Przewody i węże do OPEL w niskich cenach
Przewody i węże do samochodu OPEL
Wszystkie modele
Przewody i węże do MERCEDES-BENZ w niskich cenach
Samochód Przewody i węże MERCEDES-BENZ
Wszystkie modele
Przewody i węże do FORD w niskich cenach
Samochód Przewody i węże FORD
Wszystkie modele
Przewody i węże do TOYOTA w niskich cenach
Samochód Przewody i węże TOYOTA
Wszystkie modele
Przewody i węże do RENAULT w niskich cenach
Samochód Przewody i węże RENAULT
Wszystkie modele
Oferty części zamiennych w kategorii: Przewody i węże dla samochodu

Przewody i węże - Istotny podzespół części zamiennych w samochodzie

Rury i przewody to elementy transportujące płyny i gazy z jednego podzespołu do drugiego. Wykorzystuje się je w układach smarowania, układach dostarczających powietrze i paliwo, w systemie klimatyzacji, odprowadzania gazów spalinowych oraz mycia szyb. Używane są również w układach hydraulicznych: w hamulcach, sprzęgle i wspomaganiu kierownicy.

Ważne informacje na temat rur i przewodów

  • Rury i przewody wykonane są z różnych materiałów. W większości przypadków przewody zrobione są z gumy odpornej na wysokie temperatury oraz żrące substancje chemiczne. Wykorzystywany w tym celu może być również silikon, gdyż przez długi czas zachowuje on swoją elastyczność. W celu zwiększenia wytrzymałości części wzmacnia się czasami włóknem syntetycznym lub metalowym oplotem. Rury są wykonane z materiałów polimerowych lub metalu.
  • Rury i przewody stosowane w układzie hamulcowym powinny być wymieniane najczęściej - średnio raz na 5 lat. W innych przypadkach części powinny zostać wymienione w momencie, gdy ulegną zużyciu. Ich stan należy sprawdzać podczas każdego serwisowania samochodu.
  • W większości przypadków nowe części powinny być montowane w warsztacie samochodowym. Praca przy układach chłodzenia, klimatyzacji lub serwisowanie napędów hydraulicznych wymaga spuszczenia płynu roboczego. Po zakończonym montażu należy odpowietrzyć układ. Tego typu czynność jest bardzo skomplikowana, dlatego wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.
  • Podczas zakupu rur i przewodów pamiętaj, aby kupić obejmy i mocowania, ponieważ są one również podatne na zużycie. Te części są dostępne w naszym sklepie internetowym w bardzo rozsądnych cenach. Należy również pamiętać o sprawdzeniu ilości płynu roboczego w samochodzie po zakończonej naprawie - płyn roboczy należy uzupełnić do konkretnego poziomu.
  • W celu uniknięcia przedwczesnego uszkodzenia rur i przewodów kupuj wyłącznie te elementy, które odpowiadają specyfikacjom Twojego samochodu. Niewłaściwe ciśnienie robocze lub nieprawidłowa średnica części jest często przyczyną pogorszenia się ich stanu technicznego oraz skutkuje nieprawidłową pracą układu. Bardzo ważne jest, aby rury i przewody nie były wygięte i nie dotykały ruchomych elementów. Należy również stosować wyłącznie płyny zalecane przez producenta, a także od czasu do czasu przepłukać odpowiednie układy, gdyż brud i osady mają szkodliwy wpływ na ich elementy.