Kategoria Silnik: Pokrywa głowicy, Pokrywa głowicy cylindrów, Pokrywa zaworowa w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Pokrywa zaworowa

FEBI BILSTEIN Pokrywa głowicy cylindrów najwyższej jakości
RIDEX Pokrywa głowicy cylindrów najwyższej jakości
MAPCO Pokrywa głowicy cylindrów najwyższej jakości
VAICO Pokrywa głowicy cylindrów najwyższej jakości
STARK Pokrywa głowicy cylindrów najwyższej jakości
Pokrywa głowicy TOPRAN w przystępnej cenie
Pokrywa głowicy ELRING w przystępnej cenie
Pokrywa głowicy SWAG w przystępnej cenie
Pokrywa głowicy METZGER w przystępnej cenie
Pokrywa głowicy JP GROUP w przystępnej cenie

Pokrywa glowicy / uszczelka dla samochód kupić niedrogo online

Pokrywa zaworów jest wykorzystywana do ochrony zaworów silnika przed brudem i wilgocią. Zapobiega przed rozbryzgami oleju w komorze silnika. Producenci samochodów nie określają dokładnej żywotności tej części, ponieważ powinno się ją wymieniać w przypadku utraty jej szczelności.

Co należy wiedzieć na temat wymiany pokrywy zaworów?

  1. Zniekształcenie lub pęknięcie części jest częstym wynikiem przegrzewania się silnika. W takim przypadku na desce rozdzielczej zapali się kontrolka informująca o awarii silnika „Check Engine”. Uszkodzenie można zdiagnozować poprzez dokonanie terminowego przeglądu podzespołu. Ponadto dochodzi do gwałtownego spadku poziomu oleju.
  2. W celu instalacji nowej części skontaktuj się ze stacją serwisową. Należy ją zamontować przy użyciu klucza dynamometrycznego, ściśle przestrzegając moment dokręcenia określony przez producenta.
  3. Przed zamówieniem pokrywy zaworów w naszym sklepie internetowym, sprawdź, czy jest ona sprzedawana wraz z uszczelką. Chodzi o to, że podczas instalacji nowej pokrywy zaworów należy użyć nowej uszczelki. W niektórych przypadkach jest ona sprzedawana oddzielnie w niskiej cenie, w innych – wraz z częścią.
  4. Podczas każdego przeglądu samochodu zaleca się dokonanie diagnostyki pokrywy pod kątem występowania uszkodzeń. Należy zachować szczególną ostrożność podczas pracy w komorze silnika. Nawet niewielkie uderzenie w część może spowodować jej pęknięcie.

Oferty Pokrywa głowicy auto części