Kategoria Układ wydechowy: Wydech końcowy, Tłumik końcowy przelotowy, Wydech końcowy przelotowy, Tłumik przelotowy, Wydech przelotowy, Ostatni tłumik w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Wydech końcowy przelotowy

RIDEX Ostatni tłumik sportowy i uniwersalny najwyższej jakości
MAPCO Ostatni tłumik sportowy i uniwersalny najwyższej jakości
STARK Ostatni tłumik sportowy i uniwersalny najwyższej jakości
JP GROUP Ostatni tłumik sportowy i uniwersalny najwyższej jakości
HELLA Ostatni tłumik sportowy i uniwersalny najwyższej jakości
Wydech końcowy VEMO uniwersalny i sportowy w przystępnej cenie
Wydech końcowy BLUE PRINT uniwersalny i sportowy w przystępnej cenie
Wydech końcowy DIEDERICHS uniwersalny i sportowy w przystępnej cenie
Wydech końcowy MAGNETI MARELLI uniwersalny i sportowy w przystępnej cenie
Wydech końcowy BOSAL uniwersalny i sportowy w przystępnej cenie

Tłumik przelotowy uniwersalny i sportowy dla samochód kupić niedrogo online

Tłumik końcowy zmniejsza hałas generowany podczas przepływu gazów spalinowych przez układ wydechowy oraz przyczynia się do ich chłodzenia. Jego żywotność zależy od materiału, z którego jest wykonany. Części wykonane ze stali wystarczają średnio na okres od 1 do 3 lat, części wykonane ze stali aluminiowanej - na okres od 3 do 6 lat, a części wykonane ze stali nierdzewnej - do 10 lat pracy.

Ważne informacje na temat wymiany tłumika końcowego

  1. Oznakami problemów z tłumikiem końcowym są nieprzyjemne zapachy odczuwalne w kabinie pasażerskiej, głośniejsza niż zwykle praca silnika, zwiększone zużycie paliwa, zmniejszona moc silnika, niższa dynamika przyspieszania oraz przegrzewanie się silnika po krótkim okresie eksploatacji.
  2. Część można wymienić samodzielnie, jeśli jest ona przymocowana za pomocą kołnierzy lub obejm śrubowych. Samochód powinien zostać umieszczony nad kanałem, na rampie lub na podnośniku samochodowym. Należy przygotować także środek penetrujący, gdyż pomoże on w odłączeniu zardzewiałych połączeń. Potrzebna będzie również pasta montażowa uszczelniająca wydech, którą należy nałożyć na złącza.
  3. Zaleca się wizytę w warsztacie samochodowym, jeśli do zainstalowania układu wydechowego wymagane jest spawanie.
  4. W celu zapewnienia niezawodnej pracy układu wydechowego zalecamy zakup tłumika tylnego wraz z nowymi nakrętkami, obejmami i uszczelkami. W naszym sklepie internetowym możesz kupić wszystkie wymienione części w przystępnej cenie.
  5. Żywotność danej części zależy od prawidłowej pracy silnika oraz związanych z nim układów. Na przykład zakłócenia w tworzeniu mieszanki powietrzno-paliwowej przyczyniają się do spalania paliwa w układzie wydechowym, co skutkuje jego uszkodzeniem. Tłumik może także łatwo ulec uszkodzeniu podczas jazdy po drogach o kiepskiej nawierzchni. Szczególnie ważne jest unikanie jazdy przez głębokie kałuże, gdyż zimna woda może spowodować pęknięcie gorących elementów układu. Tłumik końcowy jest czasami pokrywany specjalną emalią odporną na wysokie temperatury w celu ochrony przed korozją.

Oferty Wydech przelotowy auto części