Kategoria Układ wydechowy: Ostatni tłumik, Tłumik przelotowy w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Ostatni tłumik

MAPCO Tłumik przelotowy najwyższej jakości
JP GROUP Tłumik przelotowy najwyższej jakości
BLUE PRINT Tłumik przelotowy najwyższej jakości
MAGNETI MARELLI Tłumik przelotowy najwyższej jakości
BOSAL Tłumik przelotowy najwyższej jakości
Ostatni tłumik HJS w przystępnej cenie
Ostatni tłumik AKS DASIS w przystępnej cenie
Ostatni tłumik WALKER w przystępnej cenie
Ostatni tłumik VEGAZ w przystępnej cenie
Ostatni tłumik BUGIAD w przystępnej cenie

Tłumik przelotowy dla samochód kupić niedrogo online

Tłumik końcowy zmniejsza hałas generowany podczas przepływu gazów spalinowych przez układ wydechowy oraz przyczynia się do ich chłodzenia. Jego żywotność zależy od materiału, z którego jest wykonany. Części wykonane ze stali wystarczają średnio na okres od 1 do 3 lat, części wykonane ze stali aluminiowanej - na okres od 3 do 6 lat, a części wykonane ze stali nierdzewnej - do 10 lat pracy.

Ważne informacje na temat wymiany tłumika końcowego

  1. Oznakami problemów z tłumikiem końcowym są nieprzyjemne zapachy odczuwalne w kabinie pasażerskiej, głośniejsza niż zwykle praca silnika, zwiększone zużycie paliwa, zmniejszona moc silnika, niższa dynamika przyspieszania oraz przegrzewanie się silnika po krótkim okresie eksploatacji.
  2. Część można wymienić samodzielnie, jeśli jest ona przymocowana za pomocą kołnierzy lub obejm śrubowych. Samochód powinien zostać umieszczony nad kanałem, na rampie lub na podnośniku samochodowym. Należy przygotować także środek penetrujący, gdyż pomoże on w odłączeniu zardzewiałych połączeń. Potrzebna będzie również pasta montażowa uszczelniająca wydech, którą należy nałożyć na złącza.
  3. Zaleca się wizytę w warsztacie samochodowym, jeśli do zainstalowania układu wydechowego wymagane jest spawanie.
  4. W celu zapewnienia niezawodnej pracy układu wydechowego zalecamy zakup tłumika tylnego wraz z nowymi nakrętkami, obejmami i uszczelkami. W naszym sklepie internetowym możesz kupić wszystkie wymienione części w przystępnej cenie.
  5. Żywotność danej części zależy od prawidłowej pracy silnika oraz związanych z nim układów. Na przykład zakłócenia w tworzeniu mieszanki powietrzno-paliwowej przyczyniają się do spalania paliwa w układzie wydechowym, co skutkuje jego uszkodzeniem. Tłumik może także łatwo ulec uszkodzeniu podczas jazdy po drogach o kiepskiej nawierzchni. Szczególnie ważne jest unikanie jazdy przez głębokie kałuże, gdyż zimna woda może spowodować pęknięcie gorących elementów układu. Tłumik końcowy jest czasami pokrywany specjalną emalią odporną na wysokie temperatury w celu ochrony przed korozją.

Oferty Ostatni tłumik auto części