Kategoria Układ zapłonowy / żarowy: Świece iskrowe, Świece w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Świeca zapłonowa

BOSCH Świeca zapłonowa najwyższej jakości
FEBI BILSTEIN Świeca zapłonowa najwyższej jakości
RIDEX Świeca zapłonowa najwyższej jakości
STARK Świeca zapłonowa najwyższej jakości
NGK Świeca zapłonowa najwyższej jakości
Świece iskrowe VALEO w przystępnej cenie
Świece iskrowe TOPRAN w przystępnej cenie
Świece iskrowe SWAG w przystępnej cenie
Świece iskrowe JP GROUP w przystępnej cenie
Świece iskrowe HELLA w przystępnej cenie

Świece iskrowe dla samochód kupić niedrogo online

Świece zapłonowe są niezbędne do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku. Ich żywotność zależy od materiału, z którego są wykonane. Średnia żywotność części miedzianych, niklowych, chromowo-niklowych oraz miedziano-niklowych wynosi od 20 000 do 30 000 przejechanych kilometrów, dla platynowych – od 60 000 do 70 000, dla srebrnych – od 70 000 do 90 000, dla itrowych – od 70 000 do 100 000, a dla świec zapłonowych ze złota – od 80 000 do 100 000 km.

Co powinieneś wiedzieć o wymianie świec zapłonowych

  1. Niezadowalający stan tych części można stwierdzić poprzez problemy z odpaleniem silnika, zmniejszoną moc silnika oraz niestabilną pracę na biegu jałowym. Często obserwuje się zwiększone zużycie paliwa. Usterki w pracy silnika powodują wibracje przenoszone na nadwozie samochodu.
  2. Najlepiej powierzyć wymianę tych części profesjonalistom, ponieważ wszelkie błędy popełnione w trakcie ich montażu mogą spowodować poważne konsekwencje. Na przykład montaż bez użycia klucza dynamometrycznego może spowodować ich nadmierne dokręcenie. Skutkuje to uszkodzeniem części i sprawia, że opiłki metalu przedostają się do wnętrza komory spalania. To z kolei przyczynia się do występowania usterek elementów silnika.
  3. Pamiętaj, że podczas montażu nowych części istnieje ryzyko uszkodzenia gwintu głowicy cylindra. Może to w rezultacie prowadzić do konieczności remontu silnika, który nigdy nie jest tani. Poza tym należy pamiętać, że podłączenie przewodów wysokiego napięcia do części wymaga najwyższej ostrożności
  4. Wszystkie części należy wymieniać jednocześnie, dlatego zaleca się zakup świec zapłonowych w zestawie. Ilość elementów zawartych w zestawie zależy od marki i modelu pojazdu. Najczęściej dostępny jest jeden element na jeden cylinder, w rzadkich przypadkach – dwie świece zapłonowe na jeden cylinder.
  5. Używanie wysokiej jakości paliwa pozwala uniknąć przedwczesnego zużywania się części. Dzieje się tak dlatego, że nieczystości zawarte w paliwie sprawiają, że na izolatorze i elektrodach powstaje osad. Powoduje on ich stopniowe niszczenie.

Oferty Świece auto części