Kategoria Zawieszenie, wahacze: Silentblock wahacza, Simerblok wahacza, Gumy wahacza, Łożyskowanie wahacza, Tuleja metalowo gumowa wahacza w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Gumy wahacza

FEBI BILSTEIN Łożyskowanie, wahacz najwyższej jakości
A.B.S. Łożyskowanie, wahacz najwyższej jakości
RIDEX Łożyskowanie, wahacz najwyższej jakości
MAPCO Łożyskowanie, wahacz najwyższej jakości
VAICO Łożyskowanie, wahacz najwyższej jakości
Silentblock wahacza SKF w przystępnej cenie
Silentblock wahacza STARK w przystępnej cenie
Silentblock wahacza MONROE w przystępnej cenie
Silentblock wahacza TRW w przystępnej cenie
Silentblock wahacza TOPRAN w przystępnej cenie

Łożyskowanie wahacza dla samochód kupić niedrogo online

Tuleje wahaczy to elementy zawieszenia, które zapewniają elastyczne połączenie elementów podwozia. Przeznaczone są do tłumienia wibracji pojawiających się na zawieszeniu podczas jazdy. Średnio należy je wymieniać po każdorazowym przejechaniu od 50 000 do 70 000 kilometrów.

Co należy wiedzieć na temat tulei wahaczy?

  1. Zużycie tych elementów wpływa na sterowność pojazdu. Jeśli zauważysz, że Twój samochód reaguje na ruchy kierownicą dużo wolniej niż zwykle, dokonaj przeglądu części: rozdarcia i pęknięcia na ich powierzchni wskazują na potrzebę ich wymiany. Poza tym uszkodzone elementy wpływają zazwyczaj na zbieżność kół, co w połączeniu z innymi objawami skutkuje nierównomiernym zużyciem opon. Podczas jazdy samochód może ściągać na jedną ze stron.
  2. Wymiana tych elementów powinna zostać dokonana na stacji serwisowej. Wciśnięcie i wyciśnięcie części wymaga skorzystania ze specjalistycznego sprzętu. Poza tym po zakończeniu pracy konieczne może okazać się ustawienie zbieżności kół.
  3. Przy zakupie tulei wahaczy pamiętaj, aby zamówić śruby i nakrętki: należy je również wymienić. Kupując części w naszym sklepie internetowym można znacznie zaoszczędzić pieniądze. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje dotyczące naszych aktualnych promocji. Poza tym dostawa części będzie naprawdę niedroga, gdyż wszystkie produkty pakujemy do jednej paczki.
  4. Elementy te należy wymieniać w zestawie - po obu stronach osi. Ignorowanie tego zalecenia może skutkować przedwczesnym zużywaniem się części, gdyż uszkodzenie jednej z nich prowadzi często do uszkodzenia pozostałych.
  5. Żywotność części zależy głównie od warunków eksploatacyjnych zawieszenia. Ostrożna jazda, zwłaszcza po drogach o nierównej nawierzchni, przechowywanie pojazdu w ogrzewanym pomieszczeniu, a nie na zimnie oraz regularne mycie mogą znacznie przedłużyć żywotność tych elementów. Ponadto powinno się unikać przeciążania samochodu, na przykład poprzez ciągłe wypełnianie bagażnika ciężkimi przedmiotami. Pozostawiając swój samochód na parkingu, upewnij się, że kierownica nie jest maksymalnie skręcona: stałe obciążenia statyczne prowadzą do zniekształcenia elementów gumowych i gumowo-metalowych.

Oferty Tuleja metalowo gumowa wahacza auto części