Amortyzatory / sprężyny / resory sklep z częściami zamienne - autoczęści markowego oryginalnej jakości niedrogo kupić online
Amortyzatory / sprężyny / resory dla TOP marek samochodów
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Części do Amortyzatory / sprężyny / resory dostępne do określonych marek samochodów

Amortyzatory / sprężyny / resory do AUDI w niskich cenach
Amortyzatory / sprężyny / resory do samochodu AUDI
Wszystkie modele
Amortyzatory / sprężyny / resory do BMW w niskich cenach
Amortyzatory / sprężyny / resory do samochodu BMW
Wszystkie modele
Amortyzatory / sprężyny / resory do VW w niskich cenach
Amortyzatory / sprężyny / resory do samochodu VW
Wszystkie modele
Amortyzatory / sprężyny / resory do MERCEDES-BENZ w niskich cenach
Amortyzatory / sprężyny / resory do samochodu MERCEDES-BENZ
Wszystkie modele
Amortyzatory / sprężyny / resory do OPEL w niskich cenach
Samochód Amortyzatory / sprężyny / resory OPEL
Wszystkie modele
Amortyzatory / sprężyny / resory do FORD w niskich cenach
Samochód Amortyzatory / sprężyny / resory FORD
Wszystkie modele
Amortyzatory / sprężyny / resory do TOYOTA w niskich cenach
Samochód Amortyzatory / sprężyny / resory TOYOTA
Wszystkie modele
Amortyzatory / sprężyny / resory do RENAULT w niskich cenach
Samochód Amortyzatory / sprężyny / resory RENAULT
Wszystkie modele
Oferty części zamiennych w kategorii: Amortyzatory / sprężyny / resory dla samochodu

Amortyzatory / sprężyny / resory - Istotny podzespół części zamiennych w samochodzie

Amortyzator - standardowe, olejowe lub gazowe amortyzatory hydrauliczne

Amortyzator jest istotnym komponentem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w pojazdach silnikowych. Tłumi on wibracje masy resorowanej pojazdu - jest on tak naprawdę tłumikiem drgań, dlatego sama jego nazwa może okazać się myląca. W rzeczywistości amortyzowanie drgań pochodzących z przejeżdżania przez dziury w drodze, wyboje itp. zapewniane jest przez zawieszenie samochodu. Amortyzator i sprężyna śrubowa tworzą razem całość: tzw. kolumnę amortyzatora. Ta kolumna jest połączona z nadwoziem samochodu za pomocą mocowania kolumny lub łożyska kolumny amortyzatora.

Amortyzatory gazowe i olejowe w formie amortyzatorów jednorurowych lub dwururowych

Powszechne rodzaje amortyzatorów obejmują hydrauliczne urządzenia olejowe lub gazowe. Obydwa są wyposażone w tłoczysko znajdujące się w cylindrze wypełnionym olejem. Amortyzatory hydrauliczne zbudowane są głównie z tłoka, który jest prowadzony na tłoczysku w cylindrze wypełnionym olejem. Gdy tłok ten porusza się w kierunku osiowym, olej przepływa przez odpowiednie kryzy, tworząc tym samym różnice ciśnień. W wyniku tego wytwarzają się siły tłumienia. Tłumienie podczas kompresji amortyzatora nazywane jest ugięciem, a bardziej powszechnie po prostu kompresją; siła tłumienia wywierana podczas wydłużenia amortyzatora określana jest jako odbicie.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych amortyzatorów olejowych, amortyzatory gazowe zawierają gaz. Jest on sprężony i zapobiega pienieniu się oleju, zapewniając tym samym zwiększenie wydajności pod dużym obciążeniem. Co więcej, gaz spełnia także dodatkową funkcję tłumiącą (lecz jest ona niewielka). Kolejna różnica występuje między amortyzatorami jednorurowymi i dwururowymi. W przeciwieństwie do amortyzatorów jednorurowych, części dwururowe posiadają oddzielny zbiornik wyrównawczy, do którego poprzez specjalny zawór przepływa nadmiar oleju.

Zużyte amortyzatory powodują znaczące zmniejszenie bezpieczeństwa jazdy, przez co podczas wymaganego przez prawo, okresowego przeglądu technicznego uważane są za poważną usterkę. W takim wypadku na pewno auto nie zaliczy tego testu. Dlatego wszystko zależy wyłącznie od Ciebie, aby możliwie jak najszybciej wymienić wadliwy amortyzator olejowy lub gazowy.

W sklepie z częściami samochodowymi Rexbo dostępne są odpowiednie części - od łożyska kolumny amortyzatora, po kompletną kolumnę amortyzatora.