Katalog części zapasowych dla MAZDA kupić tanio
Markę
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Części samochodowe pasujące do MAZDA

Wybór naszych marek premium

STARK katalog części zamiennych
BOSCH katalog części zamiennych
SACHS katalog części zamiennych
SKF katalog części zamiennych
VALEO katalog części zamiennych
VAN WEZEL katalog części zamiennych
MAPCO katalog części zamiennych
A.B.S. katalog części zamiennych
HELLA katalog części zamiennych
MONROE katalog części zamiennych
TRW katalog części zamiennych
FEBI BILSTEIN katalog części zamiennych

Użyteczne informacje na temat serwisu i przeglądu samochodów marki MAZDA

Japoński producent samochodów, założony przez Jujiro Matsudę w 1920 roku, zasłynął jako buntownik wyróżniający się na tle innych marek samochodowych. Chowane reflektory przednie, które nadawały MX-5 uderzający wygląd aż do początku nowego tysiąclecia, czy unikalna filozofia projektowa KODO to niektóre z cech tej marki.

MAZDA - auta z silnikiem Wankla oraz technologia SKYACTIV

Generacje silników oparte na starej zasadzie działania silnika Wankla są jedną z cech szczególnych azjatyckiego producenta samochodów. Ten silnik obrotowy charakteryzował się doskonałymi właściwościami roboczymi i nie posiadał żadnych części zużywalnych, takich jak zawory, wałki rozrządu czy łańcuchy rozrządu. Jednak w 2011 roku silnik Wankla został wycofany z eksploatacji ze względu na wysokie zużycie paliwa i emisję spalin, a zamiast tego japoński producent wprowadził innowacyjną technologię SKYACTIV, która oszczędza paliwo.

Typowe słabe strony i problemy z używanymi samochodami marki MAZDA

Jak w przypadku większości producentów samochodów, japońska marka ma pewne typowe problemy. Po zakupie używanego, małego samochodu pierwszej generacji MAZDA 2 można się spodziewać nadmiernego zużycia przewodów hamulcowych, awarii cewki zapłonowej, wadliwego rozrusznika lub problemów ze skrzynią biegów. Kompaktowy van Premacy, który był produkowany w latach 1999-2005, jest postrzegany jako niezawodne auto rodzinne. Poza awarią czujnika indukcyjnego w układzie zapłonowym nie ma prawie żadnych słabych stron. W modelu 323, produkowanym do 2003 r., układ wydechowy jest podatny na rdzewienie, zwłaszcza podczas regularnej jazdy na krótkich dystansach. Pasek klinowy alternatora i klimatyzacji powinien zostać wymieniony po przejechaniu około 80 000 kilometrów. W latach 80-tych XX wieku model 626 był postrzegany jako jeden z najbardziej niezawodnych pojazdów klasy średniej na rynku. MAZDA 6 ma również stosunkowo niewiele problematycznych obszarów, poza układem oświetlenia i śladami rdzy na podwoziu.

Zakup najwyższej jakości części online

Naszym klientom oferujemy takie części naprawcze jak: elementy układu hamulcowego, układu wydechowego i sprzęgła, uszczelki, świece zapłonowe i wiele innych części zamiennych do modeli MAZDA w bardzo korzystnych cenach. Sprzedajemy wyłącznie wysokiej jakości części produkowane przez renomowanych i zaufanych producentów. Po wygodnym zamówieniu części przez Internet są one dostarczane do miejsca zamieszkania bez długiego czasu oczekiwania.

Najlepiej sprzedające się części samochodowe dla MAZDA