Katalog części zapasowych dla MERCEDES-BENZ kupić tanio
Markę
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Części samochodowe pasujące do MERCEDES-BENZ

Wybór naszych marek premium

STARK katalog części zamiennych
BOSCH katalog części zamiennych
SACHS katalog części zamiennych
SKF katalog części zamiennych
VALEO katalog części zamiennych
VAN WEZEL katalog części zamiennych
LuK katalog części zamiennych
MAPCO katalog części zamiennych
A.B.S. katalog części zamiennych
HELLA katalog części zamiennych
ATE katalog części zamiennych
MONROE katalog części zamiennych
Inni marki samochodowe od Daimler AG

Użyteczne informacje na temat serwisu i przeglądu samochodów marki MERCEDES-BENZ

Ze względu na pierwszą samodzielną podróż automobilem, w którą Bertha Benz wybrała się w 1888 roku, i pojawienie się pierwszego pojazdu z klatką bezpieczeństwa dla pasażerów, elektronicznymi systemami stabilizacji i innymi innowacyjnymi rozwiązaniami, Mercedes-Benz stał się bez wątpienia synonimem zaawansowanej produkcji samochodów w oczach wielu ludzi. Stuttgarcki producent jest od dziesięcioleci znany z komfortu, bezpieczeństwa, jakości i długowieczności swoich samochodów. Dla wielu nabywców płynna jazda z dużą prędkością bez skrzypienia i trzasków jest znaczącym powodem wyboru pojazdu kultowej niemieckiej marki. Kolejną zaletą pojazdów tej marki jest niski spadek ich wartości w porównaniu z pojazdami innych producentów. Ze względu na wysokie koszty zakupu nowe samochody Mercedes-Benz są zazwyczaj zarezerwowane dla nabywców dysponujących odpowiednimi środkami pieniężnymi lub ludzi, którzy chcą sobie pozwolić na coś ekstrawaganckiego w starszym wieku.

Problematyczne obszary i niepozorne serie modeli marki MERCEDES-BENZ

Od małych i kompaktowych samochodów klasy A do znajdujących się na górnej półce pojazdów klasy S, Mercedes-Benz oferuje ogromną gamę modeli. W kompaktowych pojazdach pierwszej i drugiej generacji powszechne są problemy z automatyczną skrzynią biegów ze względu na jej rdzewienie. W nowszych modelach typowe usterki obejmują szybkie zużywanie się hamulców, zmiękczanie się gumowych łożysk na tylnej osi, jak i również zużywanie się przewodów hamulcowych. W kompaktowych vanach klasy B istnieje częsta potrzeba wymiany klocków hamulcowych, a po przejechaniu około 70 000 kilometrów także przednich tarcz hamulcowych. Auta klasy C są dość wytrzymałe i niepozorne. Czasami pojawiają się w nich drobne problemy, jak na przykład defekty pompy wtryskowej lub korozja w starszych modelach.

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego samochodu marki MERCEDES-BENZ?

Model, który najprawdopodobniej będzie wymagał naprawy, to przestronny van Vito, który jest podatny na typowe usterki, jak np. nieszczelne przewody paliwowe, uszkodzenie turbosprężarki i spalone uszczelki głowicy cylindrów. Kabriolety i coupe klasy CLK są mniej podatne na rdzę od samochodów klasy C i E. Ich najczęstszymi wadami są awarie alternatorów i rozruszników, jak i również ograniczone działanie mechanizmu podnoszenia szyb i sterowników silnika.

Oszczędne naprawy dzięki niedrogim i wysokiej jakości częściom

W perspektywie długoterminowej zaleca się utrzymywanie pojazdów tego niemieckiego producenta w dobrym stanie. W naszym sklepie internetowym oferujemy części zamienne w bardzo korzystnych cenach, jak np. świece zapłonowe i żarowe, akumulatory rozruchowe, przewody zapłonowe, moduły zapłonowe, paski rozrządu lub filtry paliwa do samochodów produkowanych przez markę Mercedes-Benz i innych producentów. Chętnie doradzamy w zakresie doboru naszych komponentów do pojazdów i oferujemy wysokiej jakości części zamienne do niedrogich napraw. Części zamienne możesz zamówić już teraz wygodnie przez Internet, bez konieczności martwienia się o długi czas dostawy.

Najlepiej sprzedające się części samochodowe dla MERCEDES-BENZ