Katalog części zapasowych dla MERCEDES-BENZ kupić tanio
Markę
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Części samochodowe pasujące do MERCEDES-BENZ

Wybór naszych marek premium

Katalog części MERCEDES-BENZ online od STARK
Katalog części MERCEDES-BENZ online od BOSCH
Katalog części MERCEDES-BENZ online od SACHS
Katalog części MERCEDES-BENZ online od SKF
Katalog części MERCEDES-BENZ online od VALEO
Katalog części MERCEDES-BENZ online od VAN WEZEL
Katalog części MERCEDES-BENZ online od LuK
Katalog części MERCEDES-BENZ online od MAPCO
Katalog części MERCEDES-BENZ online od A.B.S.
Katalog części MERCEDES-BENZ online od HELLA
Katalog części MERCEDES-BENZ online od ATE
Katalog części MERCEDES-BENZ online od MONROE
Inni marki samochodowe od Daimler AG

Użyteczne informacje na temat serwisu i przeglądu samochodów marki MERCEDES-BENZ

Ze względu na pierwszą samodzielną podróż automobilem, w którą Bertha Benz wybrała się w 1888 roku, i pojawienie się pierwszego pojazdu z klatką bezpieczeństwa dla pasażerów, elektronicznymi systemami stabilizacji i innymi innowacyjnymi rozwiązaniami, Mercedes-Benz stał się bez wątpienia synonimem zaawansowanej produkcji samochodów w oczach wielu ludzi. Stuttgarcki producent jest od dziesięcioleci znany z komfortu, bezpieczeństwa, jakości i długowieczności swoich samochodów. Dla wielu nabywców płynna jazda z dużą prędkością bez skrzypienia i trzasków jest znaczącym powodem wyboru pojazdu kultowej niemieckiej marki. Kolejną zaletą pojazdów tej marki jest niski spadek ich wartości w porównaniu z pojazdami innych producentów. Ze względu na wysokie koszty zakupu nowe samochody Mercedes-Benz są zazwyczaj zarezerwowane dla nabywców dysponujących odpowiednimi środkami pieniężnymi lub ludzi, którzy chcą sobie pozwolić na coś ekstrawaganckiego w starszym wieku.

Problematyczne obszary i niepozorne serie modeli marki MERCEDES-BENZ

Od małych i kompaktowych samochodów klasy A do znajdujących się na górnej półce pojazdów klasy S, Mercedes-Benz oferuje ogromną gamę modeli. W kompaktowych pojazdach pierwszej i drugiej generacji powszechne są problemy z automatyczną skrzynią biegów ze względu na jej rdzewienie. W nowszych modelach typowe usterki obejmują szybkie zużywanie się hamulców, zmiękczanie się gumowych łożysk na tylnej osi, jak i również zużywanie się przewodów hamulcowych. W kompaktowych vanach klasy B istnieje częsta potrzeba wymiany klocków hamulcowych, a po przejechaniu około 70 000 kilometrów także przednich tarcz hamulcowych. Auta klasy C są dość wytrzymałe i niepozorne. Czasami pojawiają się w nich drobne problemy, jak na przykład defekty pompy wtryskowej lub korozja w starszych modelach.

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego samochodu marki MERCEDES-BENZ?

Model, który najprawdopodobniej będzie wymagał naprawy, to przestronny van Vito, który jest podatny na typowe usterki, jak np. nieszczelne przewody paliwowe, uszkodzenie turbosprężarki i spalone uszczelki głowicy cylindrów. Kabriolety i coupe klasy CLK są mniej podatne na rdzę od samochodów klasy C i E. Ich najczęstszymi wadami są awarie alternatorów i rozruszników, jak i również ograniczone działanie mechanizmu podnoszenia szyb i sterowników silnika.

Oszczędne naprawy dzięki niedrogim i wysokiej jakości częściom

W perspektywie długoterminowej zaleca się utrzymywanie pojazdów tego niemieckiego producenta w dobrym stanie. W naszym sklepie internetowym oferujemy części zamienne w bardzo korzystnych cenach, jak np. świece zapłonowe i żarowe, akumulatory rozruchowe, przewody zapłonowe, moduły zapłonowe, paski rozrządu lub filtry paliwa do samochodów produkowanych przez markę Mercedes-Benz i innych producentów. Chętnie doradzamy w zakresie doboru naszych komponentów do pojazdów i oferujemy wysokiej jakości części zamienne do niedrogich napraw. Części zamienne możesz zamówić już teraz wygodnie przez Internet, bez konieczności martwienia się o długi czas dostawy.

Najlepiej sprzedające się części samochodowe dla MERCEDES-BENZ