Kategoria Silnik: Pompa wodna, Pompa płynu chłodzącego, Pompa wody do silnika w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Pompa wody do silnika

BOSCH Pompa płynu chłodzącego najwyższej jakości
FEBI BILSTEIN Pompa płynu chłodzącego najwyższej jakości
RIDEX Pompa płynu chłodzącego najwyższej jakości
MAPCO Pompa płynu chłodzącego najwyższej jakości
VAICO Pompa płynu chłodzącego najwyższej jakości
Pompa wodna SKF w przystępnej cenie
Pompa wodna STARK w przystępnej cenie
Pompa wodna VALEO w przystępnej cenie
Pompa wodna TOPRAN w przystępnej cenie
Pompa wodna SWAG w przystępnej cenie

Pompa wodna dla samochód kupić niedrogo online

Pompy wody zapewniają cyrkulację płynu chłodniczego zapobiegającego zamarzaniu w układzie chłodzenia. Ich średnia żywotność wynosi od 100 000 do 120 000 kilometrów przebiegu.

Co powinieneś wiedzieć na temat wymiany pompy wodnej

  1. Objawem awarii pompy wody może być niespotykany dotąd hałas dobiegający z silnika podczas jego pracy. Dodatkowo awarii tego mechanizmu często towarzyszy wyciek płynu chłodzącego. Prowadzi to do przegrzewania się silnika, co jest sygnalizowane przez aktywację odpowiedniej kontrolki ostrzegawczej na desce rozdzielczej. Dodatkowo w przedziale pasażerskim może pojawić się nieprzyjemny zapach, a pod maską samochodu – para wodna.
  2. Urządzenie powinno być wymienione na stacji serwisowej. Wynika to z faktu, że w celu uzyskania dostępu do niego dość często konieczny jest demontaż wielu innych elementów. Jego elementy mocujące powinny zostać dokręcone za pomocą klucza dynamometrycznego z zachowaniem zalecanego momentu dokręcenia.
  3. Jeśli część napędzana jest za pomocą paska rozrządu, przy każdej wymianie paska należy sprawdzić stan samego urządzenia. Często wymagany jest montaż nowej pompy. Wielu producentów oferuje tego typu części w zestawie, który jest stosunkowo tani. W naszym sklepie internetowym możesz kupić pompy wody oddzielnie lub w zestawie wraz z rolkami napinającymi oraz innymi częściami napędu pasowego. Rozsądne ceny i regularne promocje pomogą Ci w zaoszczędzeniu pieniędzy.
  4. Po montażu urządzenia zaleca się napełnienie układu nowym płynem chłodzącym.
  5. Korzystaj z wysokiej jakości płynu chłodniczego przeciw zamarzaniu oraz regularnie go wymieniaj. Odpowiedni rodzaj płynu do chłodnic jest podany w instrukcji obsługi pojazdu. Nigdy nie używaj w tym celu czystej wody. Dodatkowo po wykryciu śladów płynu roboczego pod maską samochodu należy natychmiast skontaktować się ze stacją serwisową w celu usunięcia nieszczelności. Przedłuży to żywotność serwisową nie tylko samej pompy, ale i również jednostki napędowej.

Oferty Pompa wodna auto części