Kategoria Silnik: Zestaw paska rozrządu + pompa wody, Pompa wodna + komplet rozrządu, Pompa wodna + zestaw paska rozrządu, Pompa wody + zestaw rozrządu w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Pompa wodna + zestaw paska rozrządu

BOSCH Zestaw paska rozrządu + pompa wody najwyższej jakości
FEBI BILSTEIN Zestaw paska rozrządu + pompa wody najwyższej jakości
RIDEX Zestaw paska rozrządu + pompa wody najwyższej jakości
MAPCO Zestaw paska rozrządu + pompa wody najwyższej jakości
VAICO Zestaw paska rozrządu + pompa wody najwyższej jakości
Zestaw paska rozrządu + pompa wody SKF w przystępnej cenie
Zestaw paska rozrządu + pompa wody STARK w przystępnej cenie
Zestaw paska rozrządu + pompa wody VALEO w przystępnej cenie
Zestaw paska rozrządu + pompa wody TOPRAN w przystępnej cenie
Zestaw paska rozrządu + pompa wody SWAG w przystępnej cenie

Pompa wody + zestaw rozrządu dla samochód kupić niedrogo online

Zestawy paska rozrządu i pompy wody mają na celu utrzymanie właściwego stanu mechanizmu rozrządu oraz układu chłodzenia. Konieczność użycia takich zestawów do wymiany występuje w przypadku, gdy pompa napędzana jest paskiem rozrządu. Średnia żywotność serwisowa danej części samochodowej wynosi od 80 000 do 100 000 kilometrów przebiegu. Inne elementy z zestawu mogą służyć dłużej, jednak ze względu na konieczność wizyty na stacji serwisowej, dużo taniej jest je wymienić wszystkie na raz. Poza tym w takim przypadku zmniejszone zostanie ryzyko zakleszczenia się mechanizmu.

Co powinieneś wiedzieć o montażu zestawu paska rozrządu i pompy wody

  1. Awarii elementów układu chłodzenia często towarzyszy wyciek płynu chłodniczego. Jej typowymi objawami jest pojawienie się pary wodnej, która wydobywa się spod maski samochodu oraz charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu w przedziale pasażerskim. Poza tym możliwe przegrzewanie się silnika sygnalizowane jest aktywacją odpowiedniej kontrolki ostrzegawczej na desce rozdzielczej.
  2. Jeśli zauważysz niespotykane dotąd dźwięki dobiegające z silnika podczas jego pracy oraz masz problemy z jego odpaleniem, nie zwlekaj ze skontaktowaniem się ze stacją serwisową. Niektóre elementy napędu mogły ulec uszkodzeniu. Aby wymienić je tak szybko, jak to możliwe, możesz kupić w naszym sklepie internetowym zestawy paska rozrządu i pompy wody. Dowiedz się z naszej strony internetowej lub od specjalistów działu obsługi klienta o aktualnych promocjach: być może części, których potrzebujesz, są dzisiaj sprzedawane ze zniżką.
  3. Montaż części powinien zostać powierzony specjalistom na stacji serwisowej, ponieważ proces ten wymaga najwyższej staranności i przestrzegania zaleceń producenta pojazdu. Na przykład nadmierna siła przyłożona do naciągnięcia paska może skutkować jego zerwaniem. Poza tym wymagane jest użycie specjalnego sprzętu, w tym narzędzi do blokowania wału korbowego oraz wałka rozrządu.
  4. W celu uniknięcia zużywania się elementów napędu paska rozrządu należy regularnie sprawdzać stan układu smarowania. W szczególności nigdy nie dopuszczaj do powstania wycieku oleju silnikowego. Przedostający się na części samochodowe olej spowoduje ich zakleszczenie lub ślizganie się oraz doprowadzi do nieuniknionej naprawy podzespołu.
  5. W celu przedłużenia żywotności pompy wody należy korzystać wyłącznie z płynu do chłodnicy zalecanego przez producenta pojazdu.

Oferty Zestaw paska rozrządu auto części