Kategoria Zawieszenie, wahacze: Końcówki wahacza, Przegub kulowy wahacza, Końcówka wahacza, Przegub mocujący prowadzący, Przegub prowadzący w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Końcówka wahacza

FEBI BILSTEIN Sworzeń wahacza najwyższej jakości
A.B.S. Sworzeń wahacza najwyższej jakości
RIDEX Sworzeń wahacza najwyższej jakości
MAPCO Sworzeń wahacza najwyższej jakości
VAICO Sworzeń wahacza najwyższej jakości
Końcówki wahacza BREMBO w przystępnej cenie
Końcówki wahacza SKF w przystępnej cenie
Końcówki wahacza STARK w przystępnej cenie
Końcówki wahacza MONROE w przystępnej cenie
Końcówki wahacza TRW w przystępnej cenie

Przegub mocujący prowadzący dla samochód kupić niedrogo online

Przeguby kulowe łączą wahacze zawieszenia z piastami kół napędowych, umożliwiając tym drugim poruszanie się w płaszczyźnie pionowej przy zachowaniu stałej pozycji w płaszczyźnie poziomej. Dość często żywotność tych części odpowiada przebiegowi od 90 000 do 100 000 kilometrów. Niemniej jednak zależy ona w dużej mierze od warunków eksploatacyjnych samochodu. Przed wyjazdem w długą podróż należy zawsze sprawdzić stan techniczny danych części.

Co powinieneś wiedzieć o wymianie przegubów kulowych

  1. Uszkodzone przeguby kulowe można rozpoznać poprzez hałasy dochodzące z okolic zawieszenia podczas jazdy pojazdem po drogach o kiepskiej nawierzchni oraz poprzez nierównomierne zużycie opon. Dodatkowo skręcanie kierownicą wymaga wtedy znacznego wysiłku.
  2. Części najlepiej wymieniać na stacji serwisowej, gdyż po ich montażu konieczne jest ustawienie zbieżności kół. Do wymiany niezbędne jest użycie podnośnika oraz specjalnego ściągacza. Sprzęt ten umożliwia szybki i bezpieczny demontaż tego typu części samochodowych. Nie zaleca się stosowania w tym celu narzędzi wymagających przyłożenia siły, jak na przykład młota dwuręcznego. Faktem jest, że intensywne obciążenia udarowe są szkodliwe dla elementów podwozia i skracają ich żywotność.
  3. Jeśli część jest integralnym elementem wahacza, należy kupić cały podzespół.
  4. Te części samochodowe należy wymieniać pełnym zestawem na osi, nawet wtedy gdy tylko jeden z nich był wadliwy. Liczba części na każdą ze stron jest uzależniona od konstrukcji pojazdu. W naszym sklepie internetowym możesz niedrogo i szybko kupić zestawy przegubów kulowych, które zawierają także elementy złączne.
  5. Aby przedłużyć żywotność części należy zmniejszyć ryzyko uderzeń. W tym celu zaleca się na przykład zmniejszanie prędkości przed pokonywaniem przeszkód znajdujących się na drodze.
  6. Co jakiś czas zaleca się sprawdzenie szczelności osłon przeciwpyłowych. Ich kiepski stan powoduje wystawianie wyżej wspomnianych części samochodowych na działanie wilgoci i brudu, co skutkuje ich szybkim zużyciem.

Oferty Przegub prowadzący auto części