Kategoria Karoseria: Światła tylne, Lampy tył, Lampa tylna zespolona, Zestaw lampy tylnej w sklepie internetowym
Markę
1
Model
2
Modyfikację
Modyfikację
3

Producentów części zamiennych dla Lampa tylna zespolona

BOSCH Światła tylne lewy i prawy najwyższej jakości
FEBI BILSTEIN Światła tylne lewy i prawy najwyższej jakości
STARK Światła tylne lewy i prawy najwyższej jakości
VAN WEZEL Światła tylne lewy i prawy najwyższej jakości
TRW Światła tylne lewy i prawy najwyższej jakości
Światła tylne VALEO lewy tylne w przystępnej cenie
Światła tylne JP GROUP lewy tylne w przystępnej cenie
Światła tylne JOHNS lewy tylne w przystępnej cenie
Światła tylne HELLA lewy tylne w przystępnej cenie
Światła tylne TYC lewy tylne w przystępnej cenie

Zestaw lampy tylnej lewy i prawy dla samochód kupić niedrogo online

Tylne światła ostrzegają innych użytkowników drogi o obecności pojazdu na drodze, jego wielkości, a także zamierze zatrzymaniu samochodu lub wykonaniu manewru przez kierowcę. Żywotność tych części nie jest z góry określona.

Co należy wiedzieć na temat wymiany tylnych lamp?

  1. Uszkodzenie tej części jest najczęściej sygnalizowane parowaniem ich obudowy, generowaniem przyćmionego światła lub jego całkowitym brakiem. Poza tym w trakcie dokonywania przeglądu można zauważyć zarysowania, odpryski i pęknięcia.
  2. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności w pracy ze sprzętem elektrycznym, możesz samodzielnie wymienić lampy. Przed przystąpieniem do ich demontażu należy odłączyć zacisk ujemny od akumulatora, a w razie potrzeby zdjąć zderzak. Podczas odłączania wszystkich styków ważne jest zachowanie ostrożności, aby uniknąć uszkodzenia punktów połączeniowych. Elementy mocujące należy zdjąć za pomocą klucza płaskiego lub szczypiec.
  3. Podczas składania podzespołu ściśle przestrzegaj procedury określonej przez producenta Twojego samochodu. W większości przypadków na nadwozie samochodu należy nałożyć uszczelniacz w miejscach, gdzie część się z nim styka. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody zarówno do wnętrza obudowy oświetlenia, jak i również do wnętrza przedziału pasażerskiego i bagażnika.
  4. Elementy oświetleniowe można wymieniać pojedynczo lub w razie potrzeby parami. Bardziej zalecana jest wymiana parami, gdyż nowe światła różnią się od starych kolorem oraz innymi cechami konstrukcyjnymi. Podczas naprawy nie zapomnij o wymianie uszczelki lamp. Wielu producentów oferuje zakup tylnych świateł w zestawie wraz z uszczelkami. Dzięki temu nie będziesz musiał tracić swojego czasu i wysiłku na wyszukiwanie uszczelek w sklepie internetowym, aby zamówić je oddzielnie.
  5. W celu pielęgnacji lamp stosuj specjalne środki chemii samochodowej oraz używaj miękkiej ściereczki.

Oferty Lampy tylne zespolone auto części