Światła przeciwmgielne służą do oświetlania drogi w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Zapewniają widoczność podczas mgły, opadów deszczu i śniegu. Żywotność tych części nie jest z góry określona.
Co należy wiedzieć na temat wymiany świateł przeciwmgielnych?
- Pęknięcia, zarysowania i odpryski można łatwo zauważyć podczas dokonywania przeglądu. Awarie tych urządzeń można również rozpoznać przez ich migotanie, błyskanie lub blaknięcie. Czasami światła przeciwmgielne w ogóle się nie zapalają.
- W większości przypadków wymiana świateł przeciwmgielnych powinna zostać powierzona pracownikom ze stacji serwisowej, ponieważ uzyskanie dostępu do tych części wymaga demontażuosprzętu w samochodzie, a czasami zderzaka. Bez posiadania odpowiednich umiejętności demontaż może okazać się bardzo trudny.
- Jeśli części zostały zainstalowane dość niedawno, a jedna z nich została uszkodzona poprzez uderzenie żwirem, w przeszkodę lub w wypadku drogowym, można wtedy wymienić wyłącznie uszkodzone światło. Niemniej jednak jeśli potrzeba wymiany wiąże się z wydłużoną pracą, której towarzyszy przyćmienie reflektora, powinno się kupić zestaw światełprzeciwmgielnych.
- W celu uniknięcia przedwczesnej wymiany należy regularnie oczyszczać powierzchnię urządzeń za pomocą zwilżonej, miękkiej ściereczki oraz specjalnych preparatów. W naszym katalogu znajdziesz także specjalną folię ochronną, która zapobiega pojawianiu się pęknięć i rys.