Osłony nadkoli chronią nadkola przed uszkodzeniem. Pochłaniają hałas wytwarzany podczas jazdy, a także mają pozytywny wpływ na aerodynamikę samochodu. Nie posiadają z góry określonej żywotności.
Co należy wiedzieć na temat wymiany osłon nadkoli?
- Po dokonaniu przeglądu wiadomo, czy konieczna jest wymiana części. Odpryski, pęknięcia i zniekształcenia są widoczne gołym okiem. Poza tym pomiędzy częścią a nadwoziem samochodu często powstają szczeliny, do których stale dostaje się woda. Prowadzi to do utlenienia metalowych elementów.
- W naszym sklepie internetowym możesz kupić osłony nadkoli w przystępnej cenie. W większości przypadków nowe części można zamontować samodzielnie. Zaleca się dokonać tego po wcześniejszym nałożeniu na nadwozie samochodu powłoki antykorozyjnej. Przed rozpoczęciem procedury należy zdjąć koła.
- W zależności od rodzaju elementów złącznych procedura instalacji może się różnić. Części wyposażone w spinki mocujące są bardzo proste w montażu ręcznym. Do zamontowania części przy użyciu wkrętów samogwintujących potrzebny będzie wkrętak o odpowiedniej końcówce. Przed montażem należy wywiercić otwory montażowe w nadkolach.
- Przed rozpoczęciem pracy należy wyczyścić, osuszyć i odtłuścić gniazda montażowe. Dozwolone jest stosowanie chemii samochodowej opartej na alkoholu.
- Żywotność tych części zależy w dużej mierze od stylu jazdy oraz stanu nawierzchni. Na przykład podczas jazdy terenowej z wysoką prędkością uderzenia kamieni wylatujących spod kół nie należą do rzadkości. W rezultacie elementy te mogą ulec zniekształceniu lub zerwaniu.